Ferie 2013

Czas pomyśleć o zimowym radosnym, upragnionym wypoczynku!

Przygotowaliśmy dla Was dwie oferty:

 • dla najmłodszych -Taaka Głowa w zimowej czapce! CZYTAJ WIĘCEJ
 • dla nieco starszych oraz dla młodzieży -W czasie ferii-Ty decydujesz! CZYTAJ WIĘCEJ

FERIE DLA NAJMŁODSZYCH – Taaka Głowa – w zimowej czapce!

To dwa pięciodniowe turnusy dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat

turnus I: 14.01-18.01. 2013

turnus II: 21.01-25.01.2013

zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00.

wielkość grupy: maksymalnie do 10 dzieci

koszt: 360zł/osoba za 1 turnus

Bezpieczeństwo dzieci i dbanie o ich komfort:

W czasie ferii dzieci poznają wiele ciekawych osób -specjalistów, zaproszonych do prowadzenia zajęć. Każdy z prowadzących ma bogate doświadczenie we współpracy z małymi dziećmi i jest pasjonatem swojej dziedziny.

Biogramy zaproszonych gości już wkrótce!

Ponadto przez cały czas trwania turnusu dziećmi opiekuje się pedagog o wysokich kwalifikacjach. Jego zadaniem jest wsparcie prowadzących zajęcia, czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci, efektywne i podmiotowe rozwiązywanie sytuacji wychowawczych.

Biogramy pedagogów już wkrótce!

Ferie to idealna pora na tworzenie, poznawanie, myślenie, rozwiązywanie, cieszenie się, konstruowanie, mówienie, wychodzenie poza schemat, bawienie się do utraty tchu i odpoczywanie przy mądrej książce.

Przygotowując Logosowe ferie pamiętamy, że dorastanie to ogromnie ciężka praca, dlatego dzieciom należy się bardzo dużo mądrego odpoczynku!

W programie między innymi:

 • Taaka głowa -paruje! czyli codziennie coś intelektualnego, rozwijającego, mobilizującego umysł do nowych podróży
 • Etyka dla Smyka -czyli fajne warsztaty na trudne tematy
 • Taaka Głowa -tworzy! czyli warsztaty krawieckie/architektoniczne/dziennikarskie/projektowe
 • Francuski pour les petites! -każdego dnia zabawy z językiem francuskim dla najmłodszych
 • Poradnik młodego skauta, czyli jak przeżyć przygodę nie z tej ziemi i dać sobie radę w każdych warunkach!

i inne!

Dzieci codziennie zjedzą ciepły lunch oraz deser, ponadto będą miały nieograniczony dostęp do ciepłych i zimnych napojów.

Kilka powodów, dla których warto spędzić ferie w Logos:

 • pracujemy wyłącznie na autorskich programach rozwoju dzieci i młodzieży,
 • zatrudniamy ludzi, którzy mają wieloletnią praktykę zawodową oraz pedagogiczną i są cenieni za to co robią i w jaki sposób robią,
 • wszystkie zajęcia objęte są stałym nadzorem metodycznym,
 • od wielu miesięcy wytrwale i z ogromnym nakładem pracy prowadzimy prawie 50 grup zajęciowych dla dzieci w wieku od 0 do 17 roku życia -to, do czego zapraszamy w czasie ferii nie jest eksperymentem marketingowym tylko wypadkową naszych doświadczeń, ufundowanych na nowoczesnej wiedzy akademickiej,
 • LAU jest wiodącą szkołą językową, znaną ze stosowania efektywnych, polisensorycznych metod uczenia -zajęcia z języka francuskiego w czasie ferii to naturalna kontynuacja naszej pasji do uczenia języków obcych,
 • szkoła mieści się w budynku o nowoczesnym wnętrzu, spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu; budynek jest ogrodzony, monitorowany i -co ważne kiedy dzieci rozpiera energia -otoczony Logosowym ogrodem.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisy  Imię nazwisko rodzica

  Imię i wiek dziecka

  Preferowany termin

  Adres email

  Telefon kontaktowy

  Skąd dowiedziałeś się o naszych feriach 2013

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym dla potrzeb marketingowych firmy LOGOS Architektura Umysłu ul. Jugosłowiańska 65, 60-149 Poznań (zgodnie z ustawą z dnia 29.09.1997r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883). Prosimy również o wypełnienie danych kontaktowych, które umożliwią łatwiejszy i szybszy kontakt.”

  W czasie ferii-Ty decydujesz!

  To nowoczesna i przyjazna propozycja dla:

  • dzieci uczęszczających do 3, 4 i 5 klasy szkoły podstawowej
  • młodzieży gimnazjalnej i licealnej

  (w czasie zajęć obowiązuje podział na powyższe grupy wiekowe)

  turnus I: 14.01-18.01. 2013

  turnus II: 21.01-25.01.2013

  zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz 13:15-16:15.

  wielkość grupy: 5 osób

  koszt:

  450zł/osoba za 1 turnus –  Slalom intelektualny/ Zamieszanie z projektowaniem/ Czy dziennikarze jeżdżą na sankach?

  390zł /osoba za 1 turnus –  We Włoszech śnieg nie pada -czy na pewno?

  Nasze doświadczenia w pracy z dziećmi w wieku 9-17 lat pokazują, że dla nich ważniejsze od zapewniania opieki, przemienności atrakcji czy dużej grupy rówieśników jest dochodzenie do perfekcji w konkretnej dziedzinie. Nie chodzi o poznawanie wielu rzeczy powierzchownie, ale jednej lub dwóch na poziomie „eksperckim”. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz ich nastoletni koledzy to młodzi ludzie, którzy mają swoje zainteresowania, potrzebują pochwalić się sukcesami, szukają kontaktu z profesjonalistami w konkretnych dziedzinach. Rzadko zauważane jest to w szkole, ale nic straconego -zapraszamy na zimowe odpoczywanie do Logos.

  Zapraszamy do udziału w zajęciach w ramach czterech bloków tematycznych:

  1. Slalom intelektualny -właśnie kiedy nie trzeba chodzić do szkoły, odrabiać lekcji i przygotowywać się do klasówek jest idealna pora na rozwijanie kompetencji poznawczych! W czasie zajęć uczestnicy ćwiczą obie półkule, dowiadują się jak uczyć się szybciej i efektywniej, wzbogacają słownictwo, ćwiczą pamięć fotograficzną. Wszystko to w postaci gier, mini-projektów tematycznych, zabaw. Myślimy analitycznie, dzielimy się swoimi pasjami, uczymy się szybciej czytać, bardziej umiejętnie podchodzić do dużych partii materiału -a to wszystko z dala od szkoły i dużo ciekawiej niż w szkole. Chcesz być jeszcze lepszy od nowego semestru -te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Obiecujemy -to będzie prawdziwy odpoczynek i duża frajda!
  2. Zamieszanie z projektowaniem, czyli design i architektura dla młodych – przechodzimy przez cały proces projektowania obiektu, poznajemy światowej sławy dizajnerów i ich realizacje, przyglądamy się czym jest bionika, jak działają programy do tworzenia modeli 3d; przez cały czas trwania uczestnicy pracują też nad swoim projektem, który będzie miał interesujący finał! Zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy zwracają uwagę na to jak wygląda świat dookoła nich, są kreatywni, przepełnieni pomysłami po końcówki włosów. Nie trzeba umieć rysować -trzeba chcieć szukać rozwiązań. Projektowanie jest szukaniem rozwiązania, szukaniem odpowiedzi na pytanie. Zajęcia poprowadzą czynni zawodowo graficy, dizajnerzy i architekci -to będą niezwykłe spotkania!
  3. Czy dziennikarze jeżdżą na sankach? -projekt dziennikarski współtworzony z dziennikarzami pracującymi dla gazet, radia, telewizji. Oprócz znanych w Wielkopolsce i całym kraju dziennikarzy zajęcia poprowadzą także osoby, które stoją po tej drugiej, niewidocznej stronie mediów. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla tych, którzy „czują się mocni” w mówieniu, pytaniu, pisaniu, ale przede wszystkim dla tych, którzy czytać nie lubią, rozmawiać nie lubią, wypracowań pisać nie cierpią! Komunikacyjna funkcja języka wpływa na podniesienie motywacji do czytania, pisania, rozmawiania – trzeba stworzyć okoliczności, w których młodzi ludzie doświadczą użyteczności i mocy języka.
  4. We Włoszech śnieg nie pada -czy na pewno? -w ramach ferii zapraszamy na intensywny kurs języka włoskiego na poziomie podstawowym. Kiedy u nas zimno i plucha a na południu Europy świat wygląda zupełnie inaczej -warto odbyć niezwykłą przygodę. Piętnaście godzin zegarowych kursu językowego to jeden semestr pracy w normalnym, klasycznym trybie nauki!

  Zajęcia w każdym z bloków trwają trzy godzinny dziennie.

  Jeden turnus to zamknięta całość -od poniedziałku do piątku grupa pracuje w tym samym składzie realizując założenia kursu.

  Piętnaście godzin zegarowych to tyle, ile realizuje się w ciągu jednego semestru!

  Każdy z uczestników może zapisać się na maksimum dwa bloki w jednym turnusie, według grafika:

  godz. turnus 1 turnus 2

  10:00-13:00

  Slalom intelektualny

  lub

  Czy dziennikarze jeżdżą na sankach?

  We Włoszech śnieg nie pada

  lub

  Zamieszanie z projektowaniem

  13:15-16:15

  We Włoszech śnieg nie pada

  lub

  Zamieszanie z projektowaniem

  Slalom intelektualny

  lub

  Czy dziennikarze jeżdżą na sankach?

  Biogramy prowadzących już wkrótce!

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.

  Zapisy   Imię nazwisko rodzica

   Imię i wiek dziecka

   Preferowany termin

   Adres email

   Telefon kontaktowy

   Skąd dowiedziałeś się o naszych feriach 2013

   „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym dla potrzeb marketingowych firmy LOGOS Architektura Umysłu ul. Jugosłowiańska 65, 60-149 Poznań (zgodnie z ustawą z dnia 29.09.1997r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883). Prosimy również o wypełnienie danych kontaktowych, które umożliwią łatwiejszy i szybszy kontakt.”